• İş yerİnİn huzuru İçİn

    ziyaretci resim03 1

ZET nedir ?

“Kolaysoft Ziyaretçi Eş Zamanlı Takip Sistemi” (ZET) gelen ziyaretçilerin bina içerisinde nerede olduğunu takip etmek için geliştirilmiş entegre yazılım ve donanım çözümüdür. Ziyaretçiye verilen kart sayesinde ziyaretçinin bina içerisinde nerede olduğu güvenlik biriminde bulunan ekrandan an be an takip edilmesini sağlar.

Ziyaretçi takip sistemine yeni bir boyut kazandırdık

Standart ziyaretçi kayıt sistemini teknoloji ile tanıştırıp dijital hale dönüştürdük. Böylece güvenliğinizi bir adım daha üst kademeye taşıyarak ziyaretçilerin ve bina güvenliğini artırmış olduk. Dolayısıyla olabilecek olayların azalmasına ve olmuş olayların çözümüne katkı sağladık.

yeni boyut
zet resim02

Ziyaretçinin bina içerisindeki gezinti krokisi kayıt altına alınmaktadır. Olası bir problem ve güvenlik sorununda, olay mahallinde hangi ziyaretçilerin bulunduğu, bulunma süreleri ayrıntılı rapor olarak alınabilmektedir.

Bu kayıtlar geçmişe dönük olarak da alınabileceğinden sonradan çıkabilecek olayların aydınlatılmasında da büyük fayda sağlamaktadır.

ziyaretci resim04

Büyük işler yüksek güvenlik gerektirir.

Artık günümüz dünyasında güvenlik büyük önem arz etmektedir. Güvenliğine önem veren firmalar ile kamu kurum ve kuruluşları için her hangi bir güvenlik zaafiyetinde olaya anında müdahale edilmesi büyük bir önem taşımaktadır.

Kolaysoft ziyaretçi eş zamanlı  takip sistemi ( ZET) güvenliğinizi bir adım öne taşır. İşinize odaklanıp rahat rahat çalışmanıza yardımcı olur.

ZET  “huzurlu iş yerleri için”

yerli uretim

%100 Yerli Ürün

Tasarım, yazılım ve imalatı tamamen yerli sermaye ile gerçekleştirilmiştir.

DMO logo

DMO Ürünü

Kurum ve kuruluşların ihtiyacı yönünde hazırlanan bu ürün Devlet Malzeme Ofisinin inceleme ve onayı sonrasında ürün katoloğuna girmiştir. DMO üzerinden bütün kurum ve kuruluşlar bu ürüne sahip olabilirler.

https://www.dmo.gov.tr/Esatis

Ziyaretçi Kılığında İşlenen Bazı Cinayetler

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Şehit Edilmesi

selim-kiraz-suikasti21 Mart 2015’te Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda Berkin Elvan soruşturmasını yürüten savcı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alındığı eylem, savcı Kiraz’ın hayatını kaybetmesi ve iki eylemcinin öldürülmesiyle sonuçlandı. Saat 12:36’da silahlı iki eylemcinin Çağlayan Adliyesi’nde Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın odasına girerek savcıyı rehin aldığı olayda, 20:25 sularında polis operasyonu düzenlendi. 
https://www.mynet.com/savci-mehmet-selim-kirazin-sehit-edildigi-olayla-ilgili-flas-gelisme-110103299891

Makamında suikasta uğrayan savcı konuştu!

Antalya’nın Korkuteli İlçesi’nde adliyede katip olan eşi Şerife Avcı’nın izni nedeniyle tartıştığı Cumhuriyet Savcısı 26 yaşındaki A. Kadir Küçüköner’i dün makam odasında tabancayla vurup yaralayan polis memuru Turgut Avcı’nın polisteki sorgusu sürüyor. Turgut Avcı’nın eşi Şerife Avcı da gözaltına alındı. Solunum cihazından ayrılan ve hastanede o anları yakınlarına anlatan Savcı Küçüköner, “Odama geldi. ‘Eşiniz sürekli izin ve raporla aylardır işe gelmiyor’ deyince silahını çıkarıp ateş etmeye başladı” dedi. Korkuteli Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcısı A. Kadir Küçüköner, dün saat 15.00 sıralarında, adliyede katip Şerife Avcı’nın izin istemine sık izin kullandığı gerekçesiyle olumsuz yanıt verdi. Katip Avcı’nın haber vermesi üzerine adliyeye polis eşi Turgut Avcı geldi. Eşinin izni konusunda tartışan polis memuru Avcı, Savcı Küçüköner’e makam odasında tabanca ie 5 el ateş etti.
https://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/510525.aspx

İntihar değil cinayet

Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı görevini yürüttüğü 1994 yılında lojmanında intihar ettiği öne sürülen Albay Çillioğlu’nun ölümüne ilişkin bilirkişi raporunda olayın “cinayet” olduğu belirtildi.

NE OLMUŞTU?
Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı görevini yürütürken 1994 yılında lojmanında ölü bulunduktan sonra dış otopsisi yapılarak “intihar ettiği” sonucuna varılan Kazım Çillioğlu ile ilgili soruşturma dosyası, oğlu Gökhan Çillioğlu’nun müracaatı üzerine yeniden açılmıştı. Gökhan Çillioğlu, 2010 yılı sonunda savcılığa başvurarak babasının suikast sonucu öldürüldüğünü ileri sürmüş, ailenin başvurusu üzerine Erzurum’a gönderilen dosyayı inceleyen savcılık, görevsizlik kararı vererek dosyayı Malatya’ya göndermişti. Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, olayın yaşandığı tarihte Tunceli Valisi olan Atıl Üzülgen ile dönemin Cumhuriyet Savcısı, Kurmay Başkanı, Jandarma Bölük Komutanı, Çillioğlu’nun korumaları ve MİT görevlilerinin de aralarında yer aldığı birçok kişinin ifadelerine başvurulmuştu.

https://www.mynet.com/intihar-degil-cinayet-110100624441

ÖZDEMİR SABANCI SUİKASTI

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, Sabancı Center İş Merkezi’nde, 9 Ocak 1996’da Sabancı Holding Yönetim Kurulu üyesi Özdemir Sabancı, ToyotaSA Genel Müdürü Haluk Görgün ve sekreter Ayşe Nilgün Hasefe DHKP/C terör örgütü elemanlarınca öldürüldü.

Eylem talimatını, DHKP/C terör örgütünün Bayrampaşa Cezaevi sorumlusu Ercan Kartal’ın, açık görüş sırasında Mustafa Duyar ve İsmail Akkol’a verdi. Kurye aracılığıyla üç susturucu bulunan 7.65 milimetre çaplı tabanca, bir cep telefonu gönderilen Mustafa Duyar ve İsmail Akkol, olaydan 6 ay önce Sabancı Center’ın temizlik işlerini yapan şirkete işçi olarak giren, daha sonra yönetim katında çaycılığa başlayan Fehriye Erdal‘ın kendilerine Sakıp Sabancı’nın ofiste olduğunu bildirmesi üzerine Sabancı Center’a geldi. Asansörle 15. kata kadar çıkan Duyar ve Akkol, buradaki tuvalette çanta içinde bulunan susturucuları silahlara takarak, kendilerini karşılayan Fehriye Erdal’la 25. kata çıktı. Mustafa Duyar’ın Sakıp Sabancı’nın odasını ikinci kez sorması üzerine heyecanlanan Erdal, odaları karıştırarak sol taraftaki odayı gösterip kaçtı. Gösterilen odaya giren Duyar, Özdemir Sabancı ve Haluk Görgün’ü, İsmail Akkol da başka bir odadaki sekreter Nilgün Hasefe’yi silahla ateş ederek öldürdü.

https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/sabanci-suikastinin-uzerinden-23-yil-gecti/1359768

Meclis lojmanı cinayeti

TBMM lojmanlarında 24 Haziran 1991’de dönemin SHP Milletvekili Erol Güngör’ün oğlu Mustafa Güngör’ün öldürülmesine ilişkin devam eden davada, can güvenliğinin sağlanması karşısında tüm delilleri mahkemeye sunacağını söyleyen katl zanlısı Abdullah Gökalp, 28 sayfalık dilekçe verdi. Gökalp cinayet mahallinde unuttuğu yüzüğünü dönemin Meclis İdare
Amir Yardımcısı Kemal Şensoy’un alarak kendisine teslim ettiğini öne sürdü. Şensoy ise suçlamayı reddetti.

https://www.cnnturk.com/turkiye/26-yillik-meclis-lojmani-cinayeti-davasinda-carpici-itiraf

Danıştay’a saldırı: Bir ölü dört yaralı

yucel-ozbilgin-suikastiTürkiye, Ankara Danıştay 2. Dairesi’ne yapılan silahlı saldırı ile sarsıldı. Saldırı sonucunda, Danıştay hakimi Mustafa Yücel Özbilgin hayatını kaybederken, dört hakim de yaralandı. Saldırgan avukat Alparslan Aslan, olayın hemen ardından yakalandı. Alparslan Aslan, sabah saatlerinde silahı ile Danıştay 2. Dairesi’nin toplantı halinde olduğu salona girdi ve etrafa ateş etmeye başladı. Olayda, Danıştay hakimi Mustafa Yücel Özbilgin hayatını kaybederken, dört hakim de yaralandı.

https://www.dw.com/tr/dan%C4%B1%C5%9Ftaya-sald%C4%B1r%C4%B1-bir-%C3%B6l%C3%BC-d%C3%B6rt-yaral%C4%B1/a-2521629

ZET Sisteminin Sağladığı Faydalar

ZetFayda2

YANGIN ve AFETLERDE

Olası bir yangın veya doğal afette içeride bulunan ziyaretçilerin, hangi katta ve konumda olduğunu görebilirsiniz.

suikast

TERÖRLE MÜCADELEDE

Ziyaretçiler takip edildiklerini, olası bir eylem yapacaklarında bunun anında görüleceğini bildiklerinde, yapacakları eylemden vazgeçerler. Dolaysıyla olası bir terör olayının engellenmesinde caydırıcı etki yapar.

faydalar09

BİLGİ YÖNLENDİRMESİ

Karta gönderilen mesajlar ile ziyaretçilerin doğru kat ve/ya konumlara yönlendirilmesi sağlanır.

ZetFayda7

YETKİSİZ ERİŞİM

Ziyaretçilerin yetkisiz alanlara giriş yaptıklarında uyarı verir. Olası güvenlik zafiyetlerinin azalmasına katkıda bulunur.

ZetFayda8

PERSONEL İZLEME

Personelin takibini yaparak, suistimallerin azalmasına katkı sağlar. Böylelikle işlerin daha düzgün işlemesine ve verimliliğin artmasına katkı sağlar.

ZetFayda6

DEVRİYE TAKİBİ

Güvenlik elemanlarının rutin yapmaları gereken, devriyelerini kontrol eder. Herhangi bir suistimalin azalmasına katkı sağlayarak, bina güvenliğini artırmış olur.

Sistem nasıl çalışır?

Ziyaretçilere elektronik bir kart verilir, bu kart mekan/odalara yerleştirilen alıcılarla iletişime geçer ve kartın bulundurun konumu merkezi bilgisayara bildirir. Ayrıca izinsiz girişlerde uyarı verir.
ZET 4 Ana bileşen üzerinde tümleşik olarak çalışmaktadır.

1 yazilim

1- Merkezi yazılım

2 ziyaretçi karti

2- Ziyaretçi kartı

3 dock station

3- Kart hazırlama istasyonu

4 veritoplama

4- GPRS alıcı-verici

yerlesim plani

Merkezi program nasıl çalışır?

Kullanıcı dostu ferah arayüzleri ile kullanımı kolay ve pratiktir. Eş zamanlı olarak ziyaretçileri izlemek, gelen uyarıları takip etmek ve/ya incelemek kalay ve basittir. Sürekli seri olarak ziyaretçi girişi yapılabilir. Çıkış işlemlerinde kartı şarj  slotuna koymak yeterlidir.

Yönetim paneli ile yeni kullanıcılar eklemek -çıkarmak, personel girişi yapmak gibi bir çok fonksiyonel/kullanışlı bölümleri ile iş yükünü hafifletirken güvenliğinizi de arttırmış olur.

Kullanıcı merkezi programa şifresi ile giriş yapar.

Ekrana mevcut ziyaretçilerin listesi gelir.

Varsa problemli ziyaretçi, detayına bakabilir ve gerekli müdahaleleri yapabilir.

Çıkış işlemi yapacak ziyaretçinin kartını kart paneline koyması yeterli olacaktır.

Başvuru Talebi
close slider

    kolaysoft-main-logo


    Bize telefonunuzu bırakın, sizi en kısa zamanda arayarak bilgilendirelim.